Terapia jogą

Mariusz Żelazko

 Pedagog specjalny (specjalnoœć – pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie w APS). Jest specjalistą w terapii osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

Z tymi osobami pracuje od 2004 roku. W latach 2005 - 2012, pracował w Fundacji SYNAPSIS jako Terapeuta - Trener Pracy. Certyfikowany trener Videotreningu Komunikacyjnego.

Brał udział w licznych szkoleniach dot. min. zachowań trudnych, alternatywnych metod komunikacji, PECS, zachowań agresywnych, metody Opcji, terapii RDI itp. Uczestniczył w dwuletnim szkoleniu dla profesjonalistów prowadzonym przez Theo Peetersa z Opleidigscentrum w Belgii, z zakresu metody TEACCH. Swoją wiedzę dotyczącą metod pracy z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera, pogłębiał na wyjazdach studyjnych w Anglii i Holandii.

 

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalnośœci: fitnes - ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system hatha jogi (pod kierownictwem prof. Janusza Szopy - Stowarzyszenie Jogi Akademickiej). Jogę praktykuje od 2006 roku, zajęcia jogi dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera prowadzi od stycznia 2009 roku. Swoją wiedzę i umiejętnoœci zdobywał pod okiem Wiktora Morgulca i Justyny Wojciechowskiej, asystując na zajęciach w Akademia Asan. Współpracuje ze szkołą jogi Joga Sztuka Życia ,prowadząc zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych. 

 

Uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez najwybitniejszych nauczycieli jogi z Polski i zagranicy.

 

Praktykę jogi, stosuje jako terapię wspomagającą dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Zajęcia prowadzi według autorskiego programu terapeutycznego, ukierunkowanego na specyficzne potrzeby osób ze spektrum autyzmu, opartego na systemie hatha jogi B.K.S Iyengara.

 

Prywatnie, szczęśliwy mąż, tata córeczki Ady oraz opiekun dwóch kotek, dwóch pekinek i jednego chihuahua :)

Od 1997 roku wegetarianin, od 2004 weganin, propagator zdrowego stylu życia. Założyciel szkoły ASD CAJON - Szkoła gry na cajonie strony I LOVE CAJON oraz grup Pekińczyki W Potrzebie oraz Chihuahua Rescue Poland.

ZAPRASZAM NA MOJE STRONY

Zapraszam na moje regularne zajęcia do szkoły Joga Sztuka Życia