Opinie uczestników zajęć:

"Bardzo długo szukałam jogi dla mojego Tymka i kiedy Maria mi poleciła Mariusza , kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy na zajęciach wiedziałam już, że znalazłam, najlepiej jak mogłam. Nie zraża nas nawet fakt, że dojazd zajmuje nam dwa razy więcej czasu niż same zajęcia - dwa razy w tygodniu weszło nam w krew.

Mariusz jest nie tylko doświadczonym instruktorem jogi (jako entuzjastka jogi mam porównanie) ale przede wszystkim potrafi pracować z dziećmi ze spektrum ( z dotychczasowych terapeutów z którymi Tymek pracował w czasie ostatnich 10 lat jest zdecydowanie najlepszy !!! i jako jedyny ma właściwe podejście widząc w dziecku partnera do współpracy, a nie pacjenta do naprawienia). Mój własny mąż dołączył do fanklubu  Mariusza, a ja już odliczam czas kiedy najmłodszy podrośnie i dołączy do naszej rodzinnej praktyki.

Każdemu sceptykowi polecam spróbować chociaż raz! Gwarantuję, że wróci.


Magdalena Malinowska

"Polecam zajęcia z Mariuszem. Fantastyczny gość z odpowiednim podejściem do człowieka, także a może przede wszystkim tego z ASD, który łączy w sobie akceptację i otwartość z jednoczesnym wyznaczaniem ram i zasad. Trudno pomyśleć o lepszym instruktorze dla Twojego dziecka. Poza tym, Ty tez możesz brać udział w zajęciach. I jest jeszcze jedna rzecz: Mariusz poszukuje sposobów, żeby wyszło, żeby się udało. Nawet jeśli teraz jeszcze coś nie jest możliwe, nie znaczy, ze za miesiąc czy dwa nie będzie. Z perspektywy matki dziecka z trudnościami mogę powiedzieć, że cudownie obserwować w pracy ze swoim dzieckiem kogoś, kto skupia się na jego możliwościach a nie myśli o tym, co się nie da."


Maria Dąbrowska - Jędral

"Bardzo serdecznie dziękuję za możliwość skorzystania z zajęć jogi.

Cieszę się, że w zajęciach mogli brać udział wszyscy członkowie rodziny. Z jednej strony to było duże ułatwienie organizacyjne dla rodziców, ponieważ odpadał problem odrębnego zorganizowania czasu dla rodzeństwa. Z drugiej strony cała rodzina mogła wspólnie działać, a to jednoczy, pozwala dziecku z kłopotami prowadzić wspólną aktywność z pozostałą częścią rodziny. Zajęcia miały więc nie tylko wymiar poprawy kondycji fizycznej, ale również wsparcie psychologiczne.

Ogromnym plusem projektu był też wybór prowadzącego - p. Mariusza Żelazko. Pan Mariusz nie tylko jest świetnym joginem, ale przede wszystkim doskonale zna specyfikę dzieci autystycznych. Rozumie je, umie zmotywować do zajęć, ma ogromne pokłady niezmąconej cierpliwości. Jest idealnym prowadzącym. Nie tylko pokazuje ćwiczenia, ale też dba, by każdy z uczestników prawidłowo je wykonywał. W razie kłopotów w wykonywaniu ćwiczeń, zachęca dziecko do udziału w zajęciach, a to w przypadku dzieci autystycznych nie jest łatwe. Dodatkowo pan Mariusz pomaga ułożyć system motywacyjny. Dla mnie współpraca z p. Mariuszem wyszła daleko poza schemat zajęć i była pomocna także w tworzeniu systemu żetonowego w domu i na dodatkowych zajęciach córki. Ogromnym wsparciem były również możliwości rozmowy z prowadzącym i omówienie problemów Mai, zarówno jej kłopotów fizycznych, jak i trudnych zachowań.

Udział w zajęciach to dla mojej córki, poza oczywistym postępem w opanowaniu ciała, także możliwość funkcjonowania w grupie i szansa poznania innych dzieci w podobnej sytuacji.

Dla mnie to udział w nowej aktywności fizycznej, a dodatkowo możliwość poznania innych rodziców zmagających się z podobnymi problemami i możliwość wymiany doświadczeń, poszerzenie horyzontów.

Dla syna z kolei - możliwość ćwiczeń, poznanie innych dzieci, podobnych do jego siostry, ale też poznanie dzieci, rodzeństw autystyków".


Dorota Marynowicz

" Nazywam się Mikołaj Biernacki. Chodzę na zajęcia z Jogi już długi czas. Lubię jogę, ponieważ pomaga uspokojić emocje, ciało i oddech. Dzięki niej moje ciało prostuje się i przystosowuje się do ćwiczeń.

Polecam jogę każdemu, bo jest super".

 

Mikołaj Biernacki

" Nazywam się Marzenna Biernacka, jestem mamą Mikołaja, chorego na Zespół Aspergera. Syn od trzech lat uczestniczy w zajęciach jogi prowadzonych przez pana Mariusza Żelazko.

Przy okazji URODZIN "ASD JOGI" zamiast kwiatów chciałabym napisać kilka słów.

W całym procesie edukacyjnym Mikołaj unikał sal gimnastycznych. Dużych skupisk ludzi. Na sporty kontaktowe nie było szans. Indywidualne zajęcia też się nie przyjęły. Aspergerowiec to indywidualista, często nie zdaje sobie sprawy ze swojej oschłości i inności. Do wszystkiego dorasta i wszystkiego musi się nauczyć. "Mało daje dużo wymaga". Dlatego gdy pan Mariusz zaproponował zajęcia z JOGI podeszliśmy do nich z rezerwą jak do każdego nawego pomysłu na terapię dla syna. Już po pierwszych zajęciach można było powiedzieć, że był to strzał w dziesziętkę. Mikołaj zapytał, czy będzie mógł chodzić na te zajęcia(!!!!) a nie czy musi --- CZY MOŻE?. Pierwszy raz był zainteresowany wyjściem z domu na zajęcia!!!!!!

O pozytywnych aspektach jogi można dużo mówić. Mikołaj przez te trzy lata zmienił się bardzo. Zajęcia zmieniły jego postawę, świadomość ciała. Ma dużo lepszą koordynację ciała. Można powiedzieć, że jest bardziej "plastyczny".

Dla mnie jednak, ważniejsze jest to co JOGA zmieniła w Mikołąju. Jest sprawniejszy a to dało mu pewność siebie, a to przekłada się na wszystkie aspekty życia. Zajęcia dają mu radość, wytchnienie, są relaksem. Odskocznią. Podenerwowanie i depresje znikają. Mikołaj jest bardziej otwarty na innych, zauważa świat, uśmiecha się! W terapii Aspergerowca to duży krok do przodu.

Ogromnym uproszczeniem jest powiedzenie "JOGA ZMIENIŁA Mikołaja". Za tą zmianą kryje się ciężka praca i ogromne zaangażowanie prowadzącego te zajęcia, pana MARIUSZA! Wyjątkowego człowieka z pasją, otwartego na innych. Człowieka, który daje innym poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Poczucie komfortu w pracy nad sobą.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM ASPERGEROWCOM TAKICH WŁAŚNIE TERAPEUTÓW! Polecam zajęcia w "ASD JOGA". PANU MARIUSZOWI BARDZO DZIĘKUJĘ! ZA TE TRZY LATA I ZA UŚMIECH SYNA :))))! ŻYCZĘ ZDROWIA (tradycyjnie), WYTRWAŁOŚCI I WIELU TAKICH JUBILEUSZY".

 

Marzenna Biernacka

" Od 1,5 roku chodzimy całą rodziną na zajęcia jogi prowadzone przez p. Mariusza Żelazko. Śmiało możemy powiedzieć, że stało się to ważnym elementem naszego życia. Dzięki regularnym cotygodnowym ćwiczeniom czujemy się (nam się też wydaje, że wyglądamy :)) młodziej, jesteśmy w lepszej formie, a każdą absencję odczuwamy jako duży dyskomfort. Dla nas te zajęcia to także fantastyczna okazja do aktywnego spędzania czasu z dziećmi, a dla naszego synka świetna forma terapii ZA.

Joga bardzo nam odpowiada jako sposób na zachowanie sprawności ciała, ale atrakcyjność samych zajęć to ogromna zasługa prowadzącego. Pan Mariusz jest znakomitym instruktorem, który inteligentnie i z wyczuciem dostosowuje rodzaj i intensywność ćwiczeń do formy i nastroju każdego z nas, co w przypadku całej naszej czwórki nie jest sprawą prostą. P. Mariusz jest bardzo uważny i na bieżąco kontroluje nasze postępy. Zachęca do wysiłku i nieodpuszczania, ale zawsze w granicach naszych indywidualnych możliwości. Jest przy tym bardzo miłym i optymistycznym człowiekiem. Szczerze polecamy zajęcia jogi prowadzone przez p. Mariusza."

 

Agata, Wojtek, Jaś i Ania Putrzyńscy

ZAPRASZAM NA MOJE STRONY

Zapraszam na moje regularne zajęcia do szkoły Joga Sztuka Życia